Świadczone usługi Reklama w serwisie Kursy walut NBP, OFE, Lokaty, Kredyty, Konta. Banki w Polsce, WIBOR, LIBOR, LIBID, EURIBOR, WIBID. Stopy procentowe. Akty prawne, kodeksy, ustawy, formularze, druki, wyszukiwarka Komputery , internet, programy do ściągnięcia za darmo W kraju i za granic± W kraju i za granicą; Aukcje i Giełdy online Rz±d, Ministerstwa, Urzędy Wyślij pocztę Wyślij SMS , bramki do wszystkich krajów

VoIP - urządzenia
1. Najtańsze 
2.Droższe
- adaptery
- routery
- telefony IP
- bramki VoIP
3. Programy -do prowadzenia rozmów prze internet
4. Przydatne adresy

Uczelnie w Polsce - rankingi. Gdzie studiować, MBA ranking. Higher education database
Absolwenci, studenci - nauka i praca za granicą.  tanie mieszkania 
Edukacja, testy predyspozycji zawodowych
Kredyty studenckie, praktyki studenckie, staż - oferty
Stypendia, programy stypendialne , inna pomoc 

Oferty pracy w spółkach giełdowych, 
serwisy internetowe 

Oferty
- pracy, stażu, praktyk : banki, urzędy państwowe, inne ....
Kanada - praca, oferty, emigracja , live & work in Canada, immigrate to Canada, free online
USA - oferty pracy, emigracja, free online assessment, live & work, 
Praca za granicą - oferty pracy : Europa, Ameryka, Azja, Australia i Nowa Zelandia 
Praca
- informacje, psychotesty  
Czarna lista - firm i osób rekrutujących do pracy za granicą, oferujących pracę prze internet
Telepraca 
  

             VoIP - Vocie over Internet Protocol  - sposób na tanie rozmowy

                                   
Dzięki telefonii VoIP połączenia nawet na duże odległości tanieją a wręcz staną się bezpłatne. Już dzisiaj użytkownicy komputerów korzystają z bardzo tanich połączeń międzynarodowych, międzymiastowych za pomocą Skype'a , Gadu-Gadu i innych aplikacji (Komunikatory
VoIP - zalety i wady
Zalety:
- niskie koszty połączeń,
- darmowe połączenie wewnątrz sieci IP
- jedna zintegrowana sieć komputerów i telefonów
- możliwość wysyłania faksów na bezpośredni adres poczty internetowej
- stały numer telefoniczny niezależnie od miejsca podłączenia do sieci
Wady:
- wysoki koszt sprzętu dla użytkowników indywidualnych
- konieczny dostęp do internetu
- brak wypracowanych standardów zabezpieczeń przed podsłuchem
- podatność bramek VoIP na ataki typu DoS 

VoIP - duże firmy
Inwestycje w nową łączność pomimo sporego wydatku szybko zwracają się w postaci malejących kosztów eksploatacji. Znaczne dodatkowe oszczędności są uzyskiwane poprzez zintegrowanie firmowego intranetu (obejmującego biura w różnych krajach świata) z lokalnymi sieciami telefonii stacjonarnej ( poprzez własne bramki VoIP). Firmy uzyskują przez także możliwość obsługi poczty elektronicznej  za pomocą specjalnego aparatu telefonicznego.
VoIP - małe i średnie firmy 
Adaptery i routery

VoIP  - urządzenia najprostsze i najtańsze

 - zestaw słuchawkowy /słuchawki zintegrowane z mikrofonem/ podłączony do karty dźwiękowej komputera z zainstalowanym oprogramowaniem VoIP. Nie należy używać zwykłych głośników ponieważ powodują niepożądane sprzężenie. Taki zestaw można nabyć w cenie 34zł. Dostawca www.media-tech.pl .
- słuchawka USB VoIP przypomina zwykły telefon z klawiaturą numeryczną, którego kabel zakończony jest wtyczką USB. Aby słuchawka działała poprawnie należy zainstalować sterowniki i oprogramowanie komunikacyjne. Do poprawnej pracy słuchawki nie jest wymagana karta dźwiękowa. Słuchawkę USB VoIP - YapPhone można nabyć w cenie 125zł. Możliwości: bezpośrednie wybieranie numeru abonenta, funkcja redial,  przycisk stanu konta.
- karty PCI VoIP są montowane w komputerze w złączu PCI. Karta ta jest podobna do tradycyjnego modemu analogowego. Posiada gniazdko Rj-11 do którego podłączamy zwykły aparat telefoniczny. Pracą karty steruje oprogramowanie zainstalowane w komputerze.
- modemy VoIP - używane w przypadku braku komputera i stałego łącza internetowego. Urządzenie to podłącza się bezpośrednio do analogowej linii  telefonicznej i aparatu telefonicznego. Po wybraniu numeru modem VoIP nawiązuje połączenie z Internetem poprzez dial-up, przesyłając pakiety danych do osoby, z którą nawiązaliśmy rozmowę VoIP.
Niektórzy dostawcy VoIP oferują również specjalne urządzenia instalowane pomiędzy gniazdkiem  abonenckim a telefonem, które w zależności od wybieranego numeru /do sieci VoIP lub PSTN/ przełączają rozmowy do dostawcy VoIP lub operatora telefonii analogowej.


Urządzenia droższe

Adaptery VoIP - najtańsze adaptery są zwykle wyposażone w jedno gniazdko Rj-45 /internet/, jedno gniazdko Rj-11 /linia telefoniczna/. Część urządzeń w tej cenie posiada również dodatkoe gniazdo Rj-45 do równoległego podłączenia peceta. typem adapterów są również niewielkie przejściówki USB, które umożliwiają podpięcie aparatu analogowego do komputera i prowadzenie rozmów internetowych za pomocą oprogramowania zainstalowanego w komputerze. 

  Routery - pozwalają na przeprowadzenie rozmów przez zwykłą linię telefoniczną lub w oparciu o technologię VoIP.  Router VoIP posiada zwylke wbudowaną funkcję NAT, port PSNT /do którego podpina się linię telefoniczną/ i złącze WAN. Routery mają zwykle zamontowane więcej niż jedno gniazdko Rj-11 /do podpięcia telefonów analogowych/, umożliwiając w ten sposób przeprowadzenie w tym czasie kilka rozmów telefonicznych VoIP. Bardziej zaawansowane modele mogą pełnić rolę centralki telefonicznej do której wpina się kilka telefonów analogowych. Dostępne są tradycyjne routery sieciowe z dodatkową funkcją VoIP, które posiadają zamontowanych kilka gniazdek Rj-11.

   Konfiguracja tego typu urządzenia odbywa się zwykle przez przeglądarkę www. Nie należy zapominać wpisaniu numeru konta u dostawcy VoIP i numeru PIN.
 Przykład : Router WLAN z funkcją VoIP - Linksys WRT54GP2. Dostawca www.linksys.com , cena 350-400zł. Opis: urządzenie typu cztery w jednym /bezprzewodowy punkt dostępowy, trzyportowy przełącznik 10/100 Mb/s, router VoIP, adapter VoIP/, dwa porty PSTN Rj-11, funkcje;  QoS, DMZ,SIP v.2, filtrowanie portów i adresów MAC.

Telefony IP oferują lepszą jakość transmisji dźwięku niż zwykły zestaw zestaw / słuchawki + mikrofon / podłączony do PC. Telefon IP zamienia analogowy głos na cyfrowe pakiety IP wykorzystując sprzętową kompresję danych.  Telefon IP wpina się zarówno do gniazda internetowego (Rj-45) i analogowego (Rj-11).

    Telefon internetowy po wpięciu do sieci należy skonfigurować / przez przeglądarkę www,  klienta telnet, za pomocą klawiatury lub też wbudowany port szeregowy/. Może on pracować również jako tradycyjny telefon wykorzystywany do pracy w sieciach analogowych PSNT / Public Switched Thelephone Network /. Ponadto w niektórych modelach można zdefiniować dwa różne dzwonki, które sygnalizują połączenia przychodzące z internetu i sieci analogowej. Telefony internetowe mają możliwość współpracy z komputerem.
Większość telefonów IP ma wbudowany wyświetlacz LCD lub ekran graficzny TFI, które umożliwiają kontrolę czasu rozmowy, danych teleadresowych rozmówcy a także kontrolę stanu konta pieniężnego u providera VoIP. Część modeli jest wyposażona w przełącznik lub koncentrator sieciowy aby nie blokować gniazda sieciowego. W przypadku gdy nie dysponujemy w pomieszczeniu biurowym kilkoma gniazdami sieciowymi, telefon IP wpina się do portu Rj-45 a komputer podłącza się do switcha w aparacie. Wadą jest wysoka cena. Na przykład telefon IP Planet VIP-150T / dostawca - www.neuron-it.com / w cenie 600zł posiada wyświetacz LCD, po jednym porcie Rj-45 i Rj-11, funkcje audio: eliminacja echa, detekcja dźwięku, bufor eliminujący zaniki dźwięku. Telefon współpracuje z telefonicznymi bramkami  innych producentów.


  Bramka VoIP - umożliwia podłączenie istniejącej w firmie centralki telefonicznej. Bramka ta umożliwia prowadzenie tanich rozmów internetowych pracownikom posiadającym tradycyjne aparaty telefoniczne. Należy zauważyć, że dwa odziały firmy, które sa wyposażone w bramki VoIP mogą prowadzić między sobą darmowe rozmowy poprzez firmowy intranet lub internet.  W zależności od zastosowania bramka VoIP może być oddzielnym urządzeniem, kartą montowaną bezpośrednio w routerze, modułem instalowanym w serwerze. Prowadzenie jednej rozmowy VoIP wymaga kanału transmisyjnego o przepustowości 16-17 kb/s. Jeżeli kilkanaście osób rozmawia w danej chwili przez Internet, należy im zapewnić im odpowiednio szerokie pasmo, aby transmitowany głos nie był zniekształcany ani przerywany. Za pomocą zainstalowanego w sieci LAN menedżera pasma administrator może przydzielać wymaganą przepustowość łącza dla VoIP.  Przepustowość jest automatycznie zwalniana gdy nie są prowadzone rozmowy przez internet. 
Przykład: Bramka VoIP - 3Com NBX V3000, cena około 6000zł, dostawca www.3com.pl . Możliwości: automatyczna sekretarka, poczta głosowa, funkcja call center, integracja z telefonią komputerową.

Obecnie komunikatory oferują rozmowy telefoniczne prze Internet w większości za darmo => więcej na stronie o komunikatorach polskich i zagranicznych

Programy do prowadzenia rozmów przez internet:
Wszystkie przytoczone poniżej programy realizują połączenie PC2Phone
Połączeń PC2PC nie realizują programy: Dialpad, MediaRing

Polska wersja językowa
- Skype,  producent www.skype.com 
- EasyCall, producent www.easycall.pl 
- Eteria.net, producent PHU Quarcom www.eteria.pl 
- TeleAikon, , producent www.teleaikon.pl 
- Tlenofon, producent o2.pl www.tlenofon.pl
 Angielska wersja językowa

- MediaRing Dialer, producent www.mediaring.com 
- Net2Phone Dialer,, producent www.net2phone.com 
- X-PRO, angielska wersja językowa , producent www.xten.com Źródło : Magazyn CHIP
SMS - bramki krajowe i zagraniczne, bezpłatnie
Komunikatory- free download, ranking, SMS-y, VOiP
VoIP - tanie rozmowy 
Internet Providers - dostawcy Internetu

 
IE  - ukryte funkcje, downloads

Irytujące programy - jak usunąć złośliwy program (aplikację) z naszego PC
Hacking - programy, narzędzia
Internetowe paskudy
Internet - jak zwiększyć szybkość ładowania stron
Komputery- serwisy
Mailbomber
Modem - porady, ustawienia
Internet Providers - dostawcy Internetu
Proxy -  bezpieczeństwo, szybsza transmisja, anonimowość 
Sieciowe pułapki - jak sobie radzić
Telepraca 
Trojan - CAFEiNi
Trojan - Netbus
Trojany - generowanie i ochrona
Wirusy i antywirusy, szczepionki bezpieczeństwo,  generowanieUsługi biuro@e-gamma.pl  Ulubione  Biuro Reklama Kontakt Home
Copyright 2004   E-GAMMA.PL