Świadczone usługi Reklama w serwisie Kursy walut NBP, OFE, Lokaty, Kredyty, Konta. Banki w Polsce, WIBOR, LIBOR, LIBID, EURIBOR, WIBID. Stopy procentowe. Akty prawne, kodeksy, ustawy, formularze, druki, wyszukiwarka Komputery , internet, programy do ściągnięcia za darmo W kraju i za granic± W kraju i za granicą; Aukcje i Giełdy online Rz±d, Ministerstwa, Urzędy Wyślij pocztę Wyślij SMS , bramki do wszystkich krajów
Uczelnie w Polsce - rankingi. Gdzie studiować, MBA ranking. Higher education database
Absolwenci, studenci - nauka i praca za granicą.  tanie mieszkania 
Edukacja, testy predyspozycji zawodowych
Kredyty studenckie, praktyki studenckie, staż - oferty
Stypendia, programy stypendialne , inna pomoc 

Oferty pracy w spółkach giełdowych, 
serwisy internetowe 

Oferty
- pracy, stażu, praktyk : banki, urzędy państwowe, inne ....
Kanada - praca, oferty, emigracja , live & work in Canada, immigrate to Canada, free online
USA - oferty pracy, emigracja, free online assessment, live & work, 
Praca za granicą - oferty pracy : Europa, Ameryka, Azja, Australia i Nowa Zelandia 
Praca
- informacje, psychotesty  
Czarna lista - firm i osób rekrutujących do pracy za granicą, oferujących pracę prze internet
Telepraca 
  

             VoIP - Vocie over Internet Protocol  - sposób na tanie rozmowy

                                   VoIP  -  jak to działa? .  

Dzięki telefonii VoIP połączenia nawet na duże odległości tanieją a wręcz staną się bezpłatne. Już dzisiaj użytkownicy komputerów korzystają z bardzo tanich połączeń międzynarodowych, międzymiastowych za pomocą Skype'a , Gadu-Gadu i innych aplikacji (Komunikatory

System ten wykorzystuje Internet do przesyłania głosu na odległość. Główną zaletą jest niewielki koszt połączeń dzięki wykorzystaniu międzynarodowej sieci do tanich, długodystansowych rozmów telefonicznych. Podczas nawiązywania połączenia za pomocą VoIP dźwięk jest pakietowany i poddawany kompresji, następnie przesyłany już jako indywidualne pakiety przez Internet do firmy telekomunikacyjnej odbiorcy. 


Tam cały proces jest odwracalny. Aby rozmowa przypominała tradycyjny telefon, komunikacja ( nadawanie i odbiór ) odbywa się w obu kierunkach jednocześnie. 
                                      

                                                           System  VoIP

.     Najważniejszą częścią systemu VoIP są terminale abonenckie, których funkcje mogą pełnić telefony IP, pecety z zainstalowanymi z zainstalowanymi aplikacjami PC2PC i PC2Phone. Wszystkie terminale podłączone są do jednej sieci  transmisyjnej i tworzą tzw. strefę /zonę/.
  Każda sieć VoIP powinna zawierać /być wyposażona/ w Gatekipera /strażnika/. Do zadań strażnika należy zestawienie połączeń wewnątrz strefy, zarządzanie pasmem transmisyjnym w strefie /czy można zrealizować połączenia między terminalami/, przetwarzanie numerów telefonicznych na numery IP terminali.
  Sieć VoIP musi zawierać Gateway / bramkę/. Bramka łączy sieć z komutacją z siecią pakietową. W przypadku braku strażnika przejmuje jego zadania.
  Ważnym składnikiem sieci jest Multiport Control Unit. Zadaniem jego jest zestawienie połączeń konferencyjnych / połączeń w których biorą udział więcej niż dwa terminale /. MCU ustala rodzaj kodeka wykorzystywanego podczas połączeń, także przekazuje wiadomość strażnikowi lub bramce o konieczności realizacji danego połączenia pomiędzy terminalami o danych numerach IP. Jest to klasyczny system zawierający Strażnika, Bramkę i MCU.

                             Technika VoIP występuje w trzech odmianach   

  
VoIP -.PC to Phone/Phone to PC 

Taka konfiguracja umożliwia komunikację między użytkownikiem, wyposażonym w zwykły komputer z kartą dźwiękową i odpowiednim oprogramowaniem, a tradycyjnym telefonem. Nie wymaga to od rozmówcy znajomości obsługi komputera i daje dostęp do bardzo rozbudowanej sieci telefonicznej. Inną ciekawą możliwością jest odbieranie połączeń na komputerze w chwili, gdy linia jest zajęta połączeniem przez modem.

Jedną z firm oferujących PC to Phone jest Go2Call. Za pomocą jej systemu można rozmawiać za darmo z USA, Kanadą, Irlandią, Anglią, Niemcami. po załadowaniu strony system wywołuje własną aplikację Javy. Uwalnia to użytkownika od konieczności ściągnięcia oddzielnego programu. Z usługi można korzystać za pomocą zwykłej przeglądarki www.
     W Delta Three  użytkownicy nawiązują połączenie za pomocą programu klienta. Ponieważ bezpłatna jest łączność tylko z USA i Kanadą, program wyświetla stan konta i wszystkie parametry połączenia. Ceny połączeń podawane są na stronie www.Do rozmów voip wykorzystywane są także satelity.  Go2Call Satellite Provider Solution ,  nie wszyscy dostawcy taką usługę oferują.


VoIP - Phone to Phone
   To najłatwiejszy a zarazem najdroższy sposób komunikacji VoIP. Mimo to usługa ta jest znacznie tańsza od oferowanej przez TP SA.  Najczęściej wymagane jest założenie konta u dostawcy usług. Dzwoniąc pod specjalny numer dostępowy należy wpisać numer konta i hasło. Gdy rozmowa zostanie zakończona, rachunek użytkownika obciążony jest stawką za czas połączenia - mimo wszystko dużo niższą niż przy połączeniach metodą tradycyjną. Najczęściej taktowanie jest co minutę. Należy przyjrzeć się uważnie dostawcom bowiem u  niektórych dostawców usługi,  jednostki taryfikacyjne wynoszą również 15s i 30s.   

VoIP - PC to PC
   Najbardziej znanym przykładem tej usługi dla użytkowników pecetów są różnego rodzaju są funkcje połączeń głosowych w komunikatorach internetowych. (Komunikatory Gadu-gadu,  IRCnet, Tlen,  /również do ściągnięcia/
   Konfiguracja ta oparta jest na dwóch komputerach wyposażonych w kartę dźwiękową i specjalne oprogramowanie. Takie rozwiązanie daje dodatkowe korzyści: możliwość rozmowy z kilkoma rozmówcami, wideokonferencje (z użyciem kamery podłączonej do komputera), przesyłanie plików, dzielenie się zasobami komputera, wspólne przeglądanie zasobów Internetu. Wymagania sprzętowe nie są wysokie.  Jednym z programów jest NetMeeting, który jest standardowo dodawany do systemu Windows. Znacznie lepszy poziom dźwięku zapewnia program Buddy Phone do głosowej ( wyłącznie ) komunikacji VoIP między dwoma komputerami PC.

VoIP - Free Fax 
   Rozwinięciem VoIP jest przesyłanie telefaksów. Występują różne rodzaje tej usługi i część firm pobiera za nie opłaty. Większość darmowych rozwiązań umożliwia wysyłanie wyłącznie tekstu wpisanego przez użytkownika w specjalny formularz na stronie www. Wstawianie w dokument grafiki lub ładnej czcionki nie jest możliwe.
   Jedną z najpopularniejszych firm jest Free2Fax. Za wysłanie ze strony prostego dokumentu na teren USA i Kanady nie są pobierane żadne opłaty. Rozszerzone usługi to płatne E-mail to Fax (sprawdzenie poczty elektronicznej i drukowanie za pomocą faksu), Web to Fax i Broadcast Fax, przydatne głównie dla firm do szybkiej i taniej reklamy.
     Fax4free / download eFax Free /to kolejny serwis. Nadawanie faksów do USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Australii jest bezpłatne. Dostęp do innych państw jest płatny. Ceny zaczynają się od 5 centów i pobierane są za stronę wysyłanej korespondencji. Takie rozwiązania uwalniają użytkownika od problemów związanych ze złym stanem linii telefonicznych i innych, mających wpływ na czas połączenia. Każdy zarejestrowany użytkownik dostaje specjalny numer w USA. Wszystkie przesłane tam faksy są przenoszone w postaci pliku graficznego na podane konto e-mailowe.
    The Phone Company's Remote Printing Service   /download/ na Windows ,  Mac OS/ jest międzynarodowym projektem światowej sieci serwerów faksowych. Obejmuje wszystkie kontynenty i większość państw. Oprócz standardowej usługi e-mail - fax zapewnia wysyłanie stron z graficznymi elementami. Do tych celów służy specjalny program-klient, który można ściągnąć z ich strony (systemy: Windows, MacOs, Unix). Warto podkreślić, że projekt nie jest komercyjny i każdy może się do niego przyłączyć. Fax-serwer wraz z instrukcją jest dostępny na www.

VoIP - Wiadomości głosowe
     Usługa Fax over IP często bywa łączona z bezpłatną pocztą głosową. Hot Voice / Voicemail, Fax, Email / udostępnia darmową skrzynkę e-mailową, faksową oraz głosową. Firma posiada linie dostępowe w 45 krajach (także i w Polsce) Dzwoniąc pod lokalny numer i podając numer konta, można wysyłać i odbierać faksy oraz wiadomości głosowe. Te same usługi dostępne są z poziomu www. Jest to bardzo dobra metoda komunikacji z firmą, rodziną i znajomymi - przekazywać na duże odległości faksy lub komunikaty głosowe, korzystając z lokalnych numerów dostępowych. Darmowa opcja przewiduje max. 50 wiadomości głosowych/faksowych oraz 10 Mb na pocztę elektroniczną. 


Przydatne adresy
- informacje: www.voipwatch.com , www.voip-news.com , www.voip.org.uk , www.voip-info.org , www.voip.ort.pl 
- organizacje i konsorcja wspierające rozwój  technologii VoIP: www.itu.int , www.imtc.org , www.etsi.org , www.sipforum.org , www.ietf.org 

SMS - bramki krajowe i zagraniczne, bezpłatnie
Komunikatory- free download, ranking, SMS-y, VOiP
VoIP - programy, akcesoria 
Internet Providers - dostawcy Internetu

 

IE  - ukryte funkcje, downloads

Irytujące programy - jak usunąć złośliwy program (aplikację) z naszego PC
Hacking - programy, narzędzia
Internetowe paskudy
Internet - jak zwiększyć szybkość ładowania stron
Komputery- serwisy
Mailbomber
Modem - porady, ustawienia
Internet Providers - dostawcy Internetu
Proxy -  bezpieczeństwo, szybsza transmisja, anonimowość 
Sieciowe pułapki - jak sobie radzić
Telepraca 
Trojan - CAFEiNi
Trojan - Netbus
Trojany - generowanie i ochrona
Wirusy i antywirusy, szczepionki bezpieczeństwo,  generowanie

Usługi biuro@e-gamma.pl  Ulubione  Biuro Reklama Kontakt Home
Copyright 2004   E-GAMMA.PL