Kłopotliwe Programy

 E-GAMMA.PL

Komputery i Internet IE  - ukryte funkcje, downloads
Hacking - programy, narzędzia
Internetowe paskudy
Internet - jak zwiększyć szybkość ładowania stron
Irytujące programy - jak odinstalować złośliwą aplikację
Komputery- serwisy
Konta shellowe
Mailbomber
Modem - porady, ustawienia
Internet Providers - dostawcy Internetu
Proxy - szybsza transmisja 
Sieciowe pułapki - jak sobie radzić
Telepraca 
Trojan - CAFEiNi
Trojan - Netbus
Trojany - generowanie i ochrona
Wirusy i antywirusy, szczepionki bezpieczeństwo,  generowanie
Webmaster - przewodnik

Kłopotliwe i niechciane aplikacje

Wędrując po stronach internetowych niejednokrotnie bez naszej wiedzy zainstaluje się na naszym komputerze niechciany program. Przy próbie usunięcia go w standardowy sposób na ekranie pojawia się komunikat " plik używany jest  przez system" i nie można go wykasować. Najczęściej takie niechciane aplikacje instalują się na naszym komputerze podczas odwiedzania stron erotycznych. Po każdorazowym  uruchomieniu naszego komputera otwierają się irytujące i niechciane  okna lub też całe strony.

Jak usunąć?
Najprościej usunąć taki program można w podany poniżej sposób.  Uruchamiamy ponownie komputer w trybie awaryjnym, a w tym celu należy kliknąć przycisk Start na pasku zadań => Zamknij => i wybrać opcję Uruchom ponownie. W trakcie ponownego uruchomienia komputera naciskamy i przytrzymujemy klawisz [ Ctrl ] aż otworzy się nam okno z zapytaniem o wybór trybu pracy. Wybieramy tryb awaryjny i następnie odnajdujemy katalog z plikiem intruzem i kasujemy go. Plik ten można  skasować ponieważ system Windows w trybie awaryjnym pomija pliki startowe, a ładowane są jedynie pliki niezbędne. Niechciany program nie może się "podczepić" aby figurować jako fikcyjny element systemu.
Nie jest to sposób zawsze skuteczny, w razie  kłopotów należy skorzystać z odpowiednich programów do niszczenia spyware np. Ad-aware).

Jak zlokalizować taki program ? 
Ikona takiego programu najczęściej pojawia w prawej części paska zadań ( w okolicach zegara). Programy tego typu najczęściej instalują się w folderze Windows i mają rozszerzenie  .exe np. sysmd.exe. Znając wygląd ikony niechcianego programu powinniśmy go łatwo zlokalizować.

Aby uniknąć niespodzianek podczas przebywania w sieci zajrzyj :
sieciowe pułapkiinternetowe zagrożenia    
 
 
 

E-GAMMA.PL

 Inne internetowe paskudy - jak je zwalczać i rozpoznawać

VoIP - tanie rozmowy
VoIP - programy, akcesoria
SMS - bramki krajowe i zagraniczne,bezpłatnie
Komunikatory- free download, ranking , SMS-y, VOiP - free