¦wiadczone usługi Reklama w serwisie Kursy walut NBP, OFE, Lokaty, Kredyty, Konta. Banki w Polsce, WIBOR, LIBOR, LIBID, EURIBOR, WIBID. Stopy procentowe. Akty prawne, kodeksy, ustawy, formularze, druki, wyszukiwarka Komputery , internet, programy do ¶ci±gnięcia za darmo W kraju i za granic± W kraju i za granic±; Aukcje i Giełdy online Rz±d, Ministerstwa, Urzędy Wy¶lij pocztę Wy¶lij SMS , bramki do wszystkich krajów

1.Neutralizacja [Back] 
2.Window farming 
3.Reklamowe tricki 
4.Błędny adres 
5.Podkrecone metatagi 
6.Strony - klony 
7.Strony - lądowiska 

Złośliwie programy - jak je lokalizować i usuwać


Hacking - programy, narzędzia
Internetowe paskudy
Internet - jak zwiększyć szybkość ładowania stron
Irytujące programy - kłopot?
Komputery- serwisy
Konta shellowe
Mailbomber
Modem - porady, ustawienia
Internet Providers - dostawcy Internetu
Proxy -  bezpieczeństwo, szybsza transmisja, anonimowość 
Sieciowe pułapki - jak sobie radzić
Telepraca 
Trojan - CAFEiNi
Trojan - Netbus
Trojany - generowanie i ochrona
Wirusy i antywirusy, szczepionki bezpieczeństwo,  generowanie


Uczelnie w Polsce - rankingi. Gdzie studiować, MBA ranking. Higher education database

Absolwenci, studenci - nauka i praca za granicą.  tanie mieszkania 
Edukacja, testy predyspozycji zawodowych
Kredyty studenckie, praktyki studenckie, staż - oferty
Stypendia, programy stypendialne , inna pomoc 

Oferty pracy w spółkach giełdowych, 
serwisy internetowe 
Oferty - pracy, stażu, praktyk : banki, urzędy państwowe, inne 

Kanada - praca, oferty, emigracja , live & work in Canada, immigrate to Canada, free online
USA - oferty pracy, emigracja, free online assessment, live & work, 
Praca za granicą - oferty pracy : Europa, Ameryka, Azja, Australia i Nowa Zelandia 
Praca
- informacje, psychotesty 
Telepraca  Internetowe pułapki

W  sieci istnieje wiele witryn, które nie tylko chcą zainteresować i zachęcić do oglądania serwisu, ale wręcz zmuszają do oglądania danej strony i znajdujących się tam reklam wbrew woli odwiedzającego . Poniżej  przytoczone są sztuczki na które często dajemy się nabrać korzystając z sieci i możliwości ich uniknięcia.

1.Przycisk Back nie działa.
Trudno jest właścicielowi serwisu zachęcić internautów do odwiedzenia danej strony a jeszcze trudniej zatrzymać ich na tej stronie. W USA obliczono, ze przyciągniecie jednej osoby na daną stronę kosztuje średnio 0,5$ a ostatnio nawet mówi się o kwocie 0,9$. Ucieczkę ze strony realizuje się przez kliknięcie przycisku Back w przeglądarce użytkownika. Dlatego autorzy stron często neutralizują działanie tego przycisku poprzez dodanie kilku linijek kodu JawaScript do kodu źródłowego danej strony. Odwiedzający klika kilka razy i nie może opuścić danej strony. Użytkownik jest więc bardzo zdziwiony, że przycisk przestał działać. Zdziwienie przeradza się w irytację a potem w złość przeciwko producentowi przeglądarki a nie właścicielowi strony. Bardzo często stosuję się zabieg zwany "petlą". Oglądający mający już dość oglądania danej strony a zwłaszcza znajdujących się tam reklam podejmuje decyzję o jej wyłączeniu. Nic z tego , w miejsce wyłączonej strony natychmiast pojawia się jej duplikat. Również w tym przypadku winien jest  odpowiednio napisany skrypt i umieszczony w kodzie strony, który uniemożliwia zarówno przejście do poprzedniej strony i wyłączenie aktualnie oglądanej.
2. Nachalne okna 
Niejednokrotnie po odwiedzeniu wielu stron i zamknięciu na koniec okna przeglądarki, na ekranie monitora widnieje często kilkanaście okien różnej wielkości jedno pod drugim. Bardzo często również otwierając nową stronę w nowym oknie widzimy mniejsze okienko z banerami. Jest to kolejny trik określany często nazwą "window farming" stosowany w celu przyciągnięcia uwagi nadaną stronę. Wykonawca w tym wypadku poprzez wstawienie do kodu źródłowego odpowiedniego polecenia nakazującego przeglądarce użytkownika potraktować odnośnik jako nowe okno otwierające się na górze pierwszego. Chodzi tutaj o reklamę, która staje się bardziej widoczna. Im więcej pojawi się reklam w nowych oknach tym więcej dany serwis zarobi. Często takie nowe okno jest  jedyną możliwością aby dotrzeć do odpowiednich stron witryny.
3. Reklamowe sztuczki 
 Podczas przebywania w sieci można natknąć się na wiele tricków. Niektóre strony zanim skończą się ładować otwierają okna pop- up z banerami reklamowymi. Również częsta jest sztuczka z odnośnikiem, który po kliknięciu nie przenosi nas tam gdzie powinien a powoduje wyświetlenie banerów reklamowych. Często banery reklamowe przypominają do złudzenia przyciski nawigacyjne czy menu dla danej kategorii wyszukiwania. Banery mogą również przypominać okna komunikatorów jakie generuje wyszukiwarka w wypadku błędów informując nas o jakimś zdarzeniu. W pojawiającym się szarym oknie przycisk OK traktujemy jako wybawienie i klikamy bojąc się awarii.
Jak przeciwdziałać 
W przypadku gdy nie możemy opuścić danej strony lub też reklamy stają się zbyt nachalne możemy w trakcie oglądania witryny wyłączyć skrypty i grafikę. W tym celu należy z menu przeglądarki wybrać =>  Narzędzia => Opcje internetowe => Zabezpieczenia => Poziom niestandardowy => Obsługa skryptów i wyłączyć opcje; Wykonywanie aktywnych skryptów, Wykonywanie skryptów apletów języka JavaZezwól na operację wklejania przez skrypt. W przypadku gdy irytuje Cię grafika możesz z menu przeglądarki wybrać Narzędzia => Opcje internetowe => Zaawansowane => Multimedia. Tutaj  możesz wyłączyć opcję; Pokaż obrazy, Odtwórz wideo, Odtwórz animacje. Sposobem jest także instalacja programów eliminująch te dolegliwości. 
4. Błędny adres
W tym wypadku wykorzystywany jest brak  dokładnej znajomości adresu strony przez użytkowników sieci. Do najczęściej wykorzystywanych należą obecność lub brak w domenie przedrostka www, brak znajomości rodzaju sufiksu com, gov, net. Wciśnięcie jednego nieodpowiedniego klawisza spowoduje otwarcie zupełnie innej strony, często konkurencyjnej. Błędnie wpisany adres strony www.microsoft.com jako www.microsfot.com spowoduje, że zamiast na stronie twórców Windowsa znajdziemy się na stronie Linuxa , jego  konkurenta. A w Polsce można porównać adresy www.parkiet.com.pl i www.parkiet.pl 
5. "Podkręcone" metatagi.
 Wpisując określone słowa "kluczowe" w wyszukiwarce,  otrzymujemy często odnośniki do stron nie mające nic wspólnego z wpisanymi słowami ale będące  w pierwszej dziesiątce otrzymanej listy. Tajemnica tkwi w metatagach, na podstawie których wyszukiwarki  indeksują stronę aby ją umieścić na odpowiednim miejscu w rankingu. Metatagi zawierają szereg informacji związanych z tematyką strony jak i również słowa kluczowe. Dlatego firmy i nie tylko firmy w walce o klienta podają w metatagach swojej strony wyrazy związane z inną większą i popularniejszą firmą. Bardzo często podają również nazwę tej firmy.
6. "Klonowanie" stron.
W sieci często istnieją serwisy identyczne różniące się miedzy sobą tylko domenami i adresami poczty elektronicznej. Praktyka taka ma na celu przejmowanie klientów, informacji gospodarczej, zamówień. Jest to jednocześnie sposób walki z konkurencją nierzadko poprzez zamieszczanie fałszywych danych i prowadzoną politykę dezinformacyjną na łamach strony.
7. Strony lądowiska
Są to strony powstałe z myślą o systemach indeksujących i tym samym zajęciu jak najlepszego miejsca w rankingu wyszukiwarek. a nie z myślą o odwiedzających. Po wejściu na daną stronę odwiedzający zostaje przekierowany na tę właściwą. Takie strony noszą nazwę lądowisk, mostów, spamów www. Celem jest wyłącznie wysoka liczba odwiedzin co oznacza pieniądze i renomę.

Złośliwe programy
Wędrując po stronach internetowych niejednokrotnie bez naszej wiedzy zainstaluje się na naszym komputerze niechciany program. Przy próbie usunięcia go w standardowy sposób na ekranie pojawia się komunikat " plik używany jest  przez system" i nie można go wykasować. Najczęściej takie niechciane aplikacje instalują się na naszym komputerze podczas odwiedzania stron erotycznych. Po każdorazowym  uruchomieniu naszego komputera otwierają się irytujące i niechciane  okna lub też całe strony.

Jak usunąć?
Najprościej usunąć taki program można w podany poniżej sposób.  Uruchamiamy ponownie komputer w trybie awaryjnym, a w tym celu należy kliknąć przycisk Start na pasku zadań => Zamknij => i wybrać opcję Uruchom ponownie. W trakcie ponownego uruchomienia komputera naciskamy i przytrzymujemy klawisz [ Ctrl ] aż otworzy się nam okno z zapytaniem o wybór trybu pracy. Wybieramy tryb awaryjny i następnie odnajdujemy katalog z plikiem intruzem i kasujemy go. Plik ten można  skasować ponieważ system Windows w trybie awaryjnym pomija pliki startowe, a ładowane są jedynie pliki niezbędne. Niechciany program nie może się "podczepić" aby figurować jako fikcyjny element systemu.
Nie jest to sposób zawsze skuteczny, w razie  kłopotów należy skorzystać z odpowiednich programów do niszczenia spyware np. Ad-aware).

Jak zlokalizować taki program ? 
Ikona takiego programu najczęściej pojawia w prawej części paska zadań ( w okolicach zegara). Programy tego typu najczęściej instalują się w folderze Windows i mają rozszerzenie  .exe np. sysmd.exe. Znając wygląd ikony niechcianego programu powinniśmy go łatwo zlokalizować.

Aby uniknąć niespodzianek podczas przebywania w sieci zajrzyj :  internetowe zagrożenia  

     

SMS - bramki krajowe i zagraniczne, bezpłatnie
Komunikatory- free downloads software, ranking, SMS-y, VOiP free
VoIP - tanie rozmowy
VoIP - programy, akcesoria  
Inernet Service Provider - sprzedawcy Internetu , szerokopasmowy, satelitarny, kablowy.....


Samochodowe - także motocykle, autokomisy, ogłoszenia 
Aukcje - dzieł sztuki, RTV AGD, muzyczne,  charytatywne, 
komputery,  elektronika, foto- grafia, i inne
Na świecie B2B, międzynarodowe organizacje handlu. Handel międzynarodowy Australia, Chiny i Hong Kong, UK, handel skórą 


Usługi biuro@e-gamma.pl  Ulubione  Biuro Reklama Kontakt Home
Copyright 2004   E-GAMMA.PL